Daphne Saç Ekimi

Mikromotor ile saç köklerinin alınması

Kadıköy Daphne Saç Ekimi

Daphne Kadıköy saç ekimi merkezinde FUE ve DHI yöntemleri ile saç ekimi yapılmaktadır. Estetik ve plastik cerrahi uzmanının kontrolünde çalışan deneyimli ekiplerimiz uygulamayı yapmaktadır.

Saç ekimi uygulamalarını aşağıdaki şekilde özetleyebiliriz;

Mikromotor İle Saç Köklerinin Alınması

İlk olarak saç köklerinin alınacağı ense üstü bölge hazırlanır. Saçlar kısaltılır ve lokal anestezi uygulanır. Bu bölge kısaltmadan hemen sonra antiseptik solüsyonlarla silinir. Saç kökleri yani greftlerin çıkarılması hassas bir işlemdir. Köklere zarar vermeden işlem yapmak önemlidir. Saç köklerinden bir, iki veya üç saç teli çıkabilir. Bu nedenle mikromotor adı verilen aletlerin doğru kullanımı deneyim gerektirir.

Bundan sonraki aşamada iki teknik kullanabilir. Bunlar FUE ve DHI teknikleridir. Şimdi bu iki yöntemi size kısaca anlatacağız.

Mikromotor ile saç köklerinin alınması
Kadıköy Acıbadem Saç Ekimi

FUE Saç Ekimi

 Bu yöntemde ekilecek alana kanallar açılır. Yani ekilmek istenen deri bölgesine saç köklerini ekecek delikler oluşturulur. Deliklerin açılmasında da iki farklı teknik kullanılır. Bu uygulamaya kanal açma adı verilmektedir. Kanal açarken kanalın yönleri doğal saç görünümü için önemlidir. Saç ekiminin her aşaması önemlidir fakat en önemli aşamalardan biri kanal açmadır. Bu nedenle ekibin tecrübesi çok önemlidir.

Klasik Kanal Açma Tekniği;

Keskin uçlu bir bisturi ile kanallar tek tek oluşturulur.

Peruktan Kanal Tekniği;

Özel iğneler ile yuvarlak delikler açılır.

FUE tekniğinde bu açılan kanallara miktomotor ile çıkarılmış kökler tek tek ekilmektedir. Son yıllarda peruktan ekme tekniği biraz daha öne çıkmıştır.

Fue Saç Ekimi Şematik
Fue Saç Ekimi

DHI Saç Ekimi 

Bu yöntemde kliniğimizde uygulanan bir diğer saç ekim tekniğidir. Son yıllarda oldukça ön plana çıkmıştır. Bu yöntemde Fue tekniğinden farklı olarak kanal açılmaz. Mikromotor ile alınmış saç kökleri özel saç ekim kalemlerine yerleştirilir. Saç ekim kalemi ile doğrudan ekim yapılır. Bu nedenle dokuya en az hasar verilerek ekim tamamlanır.

Yukarıdaki yöntemlerden hangisinin size uygun olduğunu uzman doktorlarımız karara verecektir. Bu nedenle öncelikle fotoğrafınızı bize yollayın ön değerlendirme yapalım. Daha sonra bir gününüzü ayırıp uzman doktorumuzla doğrudan görüşün. Doğal görünümlü ve başarılı bir saç ekimi için sizi Kadıköy Daphne Saç Ekim Merkezine bekliyoruz.

Görüşmek dileğiyle.

Saç Ekimi Daphne

Dhi Saç Ekimi Sonrası
DHİ Saç Ekimi Sonrası

Bize Ulaşın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir